http://bulineta.3xforum.ro/
cel mai tare forum despre site-uri si multe alte chestii interesante
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
http://bulineta.3xforum.ro/ | Reguli | Inregistrare | Login
POZE HTTP://BULINETA.3XFORUM.RO/
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: sexy_andrea2006 pe Simpatie.ro
 | Femeie 24 ani Sibiu cauta Barbat 27 - 53 ani |
|
Vanesik
copil
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 15
|
|
C ma face sa deschid acest topic e faptul k multi dintre noi se regasesc in anumite versuri d la anumite trupe. din aceasta cauza nu ar trebui sa lipseasca un topic micutz k asta. o sa va scriu si eu cateva versuri care ma "omoara" d fiecare data cand l asc si poate k au si o semnificatie pt mine. in general cei care s regasesc in versuri sunt aiceia care asc mai mult rapp si/sau rock. de manele nu discutam aici (aveti topic special si nu vreau sa vad versuri d manele aici )
Acum imi revine/ In minte, imaginea ta ce vine/ Mereu sa ma aline/ Ma alinta si ma face sa uit de suspine/ Acum cuvintele vin parca de sus pline/ De inteles/ Am simtit ce`am facut/ Am inteles ce`am vrut/ Inca traiesc tacut(a)/ In umbra celui(celei) ce am fost in trecut ... (Praetor) E partea a doua k versurile suna cam k o manea, dar din pacate versurile nu au fost niciodata puse intr`o melodie, au ramas unknown pt multi ...
In sfarsit, cei care au "cateva" versuri in care cred ei k se regasesc sau pur si simplu le adora ascultandu`le la nesfarsit, please feel free to share them with us P.S. Mi scuzi pt cei care nu stiu engleza, aja vb eu d obicei 
_______________________________________ In paradis la umbra unui crin ...
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Da detul de frumos. Imi plac versurile ai perfect dreptate multi dintre noi ne aflam in verusirle descrise...of, of...
Sa pun si eu cateva versuri nu imi amintesc bine de unde le-am luat dar le am de ff mult tp. pe un txt. pe hdd ca de altfel am un fold. unde tine multe versuri .. asa:
Lumea mea e vrajita de tine Inima te vrea iar langa mine E-o poveste ce nu are nume N-are cap, doar suspine.
Zilele ma dureau, noptile nu plecau Cautam dragostea ta... Clipele nu treceau, visele ma-ntrebau Unde e iubirea mea ?
A da.. de bou sunt vin din formatia D5 o ador ... abia astept un concert in bucuresti undeva k sa mor de nu biletu poate sa fie si 1 mil si tot ma duc !!Imi plac mult, mult de tot versurile !!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Asta la postul cui te-ai referit Vanesik ?Al meu sau Skumpy ?:P
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Da pai .. asta cam asa e...:P Skumpy ?! Nu imi imprumuti si mie fluturasul tau pt. 1 zi ? si iti imprumut si eu pe bebe meu !!
12.5KB
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
De acum n-am sa ma mai tem Ca va trece o zi din viata mea fara tine De acum eu te-am gasit Fiecare ceas, fiecare pas Orice clipa cu tine De acum sunt fericit.
Esti ingerul meu Esti tot ce mi-am dorit Si iti promit, n-am sa te pierd Esti ingerul meu Si daca ma iubesti Eu te primesc sa ma pazesti.
Am strabatut nopti la rand si zile in sir Sa te aduc langa mine De acum eu te-am gasit Fiecare ceas, fiecare pas Orice clipa cu tine De acum sunt fericit.
Versurile fac parte tot dintr-o melodie din Directia 5 - Esti ingerul meu !
12.8KB
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Tu vei ramane in sufletul meu Deci te voi iubi doar pe tine mereu Eu doar pe tine te vreau.
Vreau sa intelegi ca eu Voi fi cu tine mereu Si orice s-ar intampla Vei fi iubirea mea.
Poate ai sa-ntelegi daca inca nu ti-am aratat Poate ai sa-ntelegi, tot ce spun acum e-adevarat.
Vreau sa-ti spun ce simt si eu Sa ma iubesti mereu Si orice s-ar intampla Sa fii iubirea mea.
Cantate de Demmo - Doar pe tine te vreau
Ador melodiile gen cum sunt astea postate de mine ... uff...
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
somnul tau e greu dar ochii-ti sunt deschisi rosie sta luna in pumnii tai inchisi cauta ca orb sa dai de ea iarba buna poate-i iarba rea...
somn a moarte tanara-n al tau pustiu ard uitari in care nu mai pot sa fiu soare nou s-arunc in ochii tai soare nou sa arda pasii rai
Somn pe mare somn in leganat de vant daca tu esti doar al tau eu cine sunt greu e gandul vanat pe sub ochiul bland am ramas sa fiu doar cine sunt

|
|
| pus acum 20 ani |
|
Vanesik
copil
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 15
|
|
cine canta versurile d mai sus? dak sunt luate dintr`o carte sau ceva, iti reamintesc k aici discutam despre versuri (lyrics) ... a propos, sunt marfa 
_______________________________________ In paradis la umbra unui crin ...
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Skumpy
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 38
|
|
"Numar stelele din cer si ma intreb kare-i a mea!? Knd toate vor kadea va ramane ea.. Printre lakrimi si dureri iubire, lasa-ma s sper K intr-o zi kurand t voi avea
Viata n-are nici un rost dak nu poti visa Si doar p tine t visez in orice zi din viata mea Numai u iubire potzi s ma salvezi akum Am plekat spre tine sper s n intalnim p drum Iar d nu t voi avea..orkum t voi kautaaaaa
Numar stele din cer si ma intreb kare-i a mea Knd toate vor kadea va ramane ea Printre lakrimi si dureri iubirea lasa-ma s sper K intr-o zi kurand t voi avea... Mi-e frik s iti cer, mai mult dekt pot da Mi-r frik dar t vreau din toata inimaaaaaaaa..."

22.2KB
_______________________________________ Put a smile upon your face 
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Da super extra versuri jj :P Lucian Viziru - Numar stele (parca) :p
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Skumpy
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 38
|
|
Daps..Lucian Viziru - Numar stelele din cer... imi place mult tipu .............. kum kanta 
37.5KB
_______________________________________ Put a smile upon your face 
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Da are voce ce mai vrei :P !Arata si bine nu ma dau la el dar astae adv. btw. sa revenim la lycrics !
|
|
| pus acum 20 ani |
|