http://bulineta.3xforum.ro/
cel mai tare forum despre site-uri si multe alte chestii interesante
Lista Forumurilor Pe Tematici
http://bulineta.3xforum.ro/ | Reguli | Inregistrare | Login

POZE HTTP://BULINETA.3XFORUM.RO/

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
sexy_andrea2006 pe Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Sibiu
cauta Barbat
27 - 53 ani
http://bulineta.3xforum.ro/ / muzica / Lyrics (versuri) Moderat de Skumpy, dumy
Autor
Mesaj Pagini: 1
Vanesik
copil

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 15
C ma face sa deschid acest topic e faptul k multi dintre noi se regasesc in anumite versuri d la anumite trupe. din aceasta cauza nu ar trebui sa lipseasca un topic micutz k asta. o sa va scriu si eu cateva versuri care ma "omoara" d fiecare data cand l asc si poate k au si o semnificatie pt mine. in general cei care s regasesc in versuri sunt aiceia care asc mai mult rapp si/sau rock. de manele nu discutam aici (aveti topic special si nu vreau sa vad versuri d manele aici )

Acum imi revine/ In minte, imaginea ta ce vine/ Mereu sa ma aline/ Ma alinta si ma face sa uit de suspine/ Acum cuvintele vin parca de sus pline/ De inteles/ Am simtit ce`am facut/ Am inteles ce`am vrut/ Inca traiesc tacut(a)/ In umbra celui(celei) ce am fost in trecut ... (Praetor)
E partea a doua k versurile suna cam k o manea, dar din pacate versurile nu au fost niciodata puse intr`o melodie, au ramas unknown pt multi ...

In sfarsit, cei care au "cateva" versuri in care cred ei k se regasesc sau pur si simplu le adora ascultandu`le la nesfarsit, please feel free to share them with us
P.S. Mi scuzi pt cei care nu stiu engleza, aja vb eu d obicei


_______________________________________
In paradis la umbra unui crin ...

pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
Da detul de frumos. Imi plac versurile ai perfect dreptate multi dintre noi ne aflam in verusirle descrise...of, of...

Sa pun si eu cateva versuri nu imi amintesc bine de unde le-am luat dar le am de ff mult tp. pe un txt. pe hdd ca de altfel am un fold. unde tine multe versuri .. asa:

Lumea mea e vrajita de tine
Inima te vrea iar langa mine
E-o poveste ce nu are nume
N-are cap, doar suspine.

Zilele ma dureau, noptile nu plecau
Cautam dragostea ta...
Clipele nu treceau, visele ma-ntrebau
Unde e iubirea mea ?

A da.. de bou sunt vin din formatia D5 o ador ... abia astept un concert in bucuresti undeva k sa mor de nu biletu poate sa fie si 1 mil si tot ma duc !!Imi plac mult, mult de tot versurile !!


pus acum 20 ani
   
Skumpy
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 38
Buna mey.. c pot s zik nu neaparat cei kare asc rock sau hip-hop s regasesc in versuri uite eu spr exemplu ma regasesc si in aceste versuri p kare le indragesc f mult :
"Nu pot uita privirea ta
Mereu o visez, nu ma satur de ea
Si cand mi-e dor
Ea zboara usor
Te-aduce la mine...
Nu pot uita privirea ta
Mereu o visez, nu ma satur de ea
Si cand mi-e dor
Ea zboara usor
Te-aduce la mine...
In inima mea."
kantata d o trupa romaneaska.. Dj Project..


lyrics (versuri) buna mey.. pot zik neaparat cei kare asc rock sau hip-hop regasesc versuri uite spr

4.5KB


_______________________________________
Put a smile upon your face

pus acum 20 ani
   
Vanesik
copil

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 15
T cred p cuv k iti plac versurile ... cui nu?! cui nu, fuck off! nu n intereseaza dupa cum ziceam, sunt mai mult decat marfa, pacat k nu exista superlativ pt cuv "super" m`ai dat gata cu ele ... asta o fi semnu pt oftat? k aici nu s vede bine!

_______________________________________
In paradis la umbra unui crin ...

pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
Asta la postul cui te-ai referit Vanesik ?Al meu sau Skumpy ?:P

pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
Da pai .. asta cam asa e...:P Skumpy ?! Nu imi imprumuti si mie fluturasul tau pt. 1 zi ?si iti imprumut si eu pe bebe meu !!

lyrics (versuri) pai asta cam asa e...:p skumpy imi imprumuti mie fluturasul tau pt. ?si iti

12.5KB


pus acum 20 ani
   
Skumpy
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 38

VladyD a scris:

Da pai .. asta cam asa e...:P Skumpy ?! Nu imi imprumuti si mie fluturasul tau pt. 1 zi ?si iti imprumut si eu pe bebe meu !!

mey nebunule iar skimbi subiektul si..vezi k nu e bine..despr "fluturi" sau mai stiu eu c, vb p mess' okey?
(asa si mai pune versuri ku tu le ai p astea..)

lyrics (versuri) vladyd scris:da pai asta cam asa e...:p skumpy imi imprumuti mie fluturasul tau pt.

4.5KB


_______________________________________
Put a smile upon your face

pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
De acum n-am sa ma mai tem
Ca va trece o zi din viata mea fara tine
De acum eu te-am gasit
Fiecare ceas, fiecare pas
Orice clipa cu tine
De acum sunt fericit.

Esti ingerul meu
Esti tot ce mi-am dorit
Si iti promit, n-am sa te pierd
Esti ingerul meu
Si daca ma iubesti
Eu te primesc sa ma pazesti.

Am strabatut nopti la rand si zile in sir
Sa te aduc langa mine
De acum eu te-am gasit
Fiecare ceas, fiecare pas
Orice clipa cu tine
De acum sunt fericit.

Versurile fac parte tot dintr-o melodie din Directia 5 - Esti ingerul meu !

lyrics (versuri) acum n-am mai temca trece din viata mea fara tinede acum te-am ceas, fiecare

12.8KB


pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
Tu vei ramane in sufletul meu
Deci te voi iubi doar pe tine mereu
Eu doar pe tine te vreau.

Vreau sa intelegi ca eu
Voi fi cu tine mereu
Si orice s-ar intampla
Vei fi iubirea mea.

Poate ai sa-ntelegi daca inca nu ti-am aratat
Poate ai sa-ntelegi, tot ce spun acum e-adevarat.

Vreau sa-ti spun ce simt si eu
Sa ma iubesti mereu
Si orice s-ar intampla
Sa fii iubirea mea.


Cantate de Demmo - Doar pe tine te vreau

Ador melodiile gen cum sunt astea postate de mine ... uff...


pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
somnul tau e greu dar ochii-ti sunt deschisi
rosie sta luna in pumnii tai inchisi
cauta ca orb sa dai de ea
iarba buna poate-i iarba rea...

somn a moarte tanara-n al tau pustiu
ard uitari in care nu mai pot sa fiu
soare nou s-arunc in ochii tai
soare nou sa arda pasii rai

Somn pe mare somn in leganat de vant
daca tu esti doar al tau eu cine sunt
greu e gandul vanat pe sub ochiul bland
am ramas sa fiu doar cine sunt




pus acum 20 ani
   
Vanesik
copil

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 15
cine canta versurile d mai sus? dak sunt luate dintr`o carte sau ceva, iti reamintesc k aici discutam despre versuri (lyrics) ... a propos, sunt marfa

_______________________________________
In paradis la umbra unui crin ...

pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
Le-am gasit !Da stiu sunt cool !Nu stiu dak sunt cantate dar sunt un gen de pers. romantica...Incerc sa ma mentin si sa mai avansez in a fi romantic !Am sa mai pun kg. de versuri adica lyrics !

pus acum 20 ani
   
Skumpy
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 38
"Numar stelele din cer si ma intreb kare-i a mea!?
Knd toate vor kadea va ramane ea..
Printre lakrimi si dureri iubire, lasa-ma s sper
K intr-o zi kurand t voi avea

Viata n-are nici un rost dak nu poti visa
Si doar p tine t visez in orice zi din viata mea
Numai u iubire potzi s ma salvezi akum
Am plekat spre tine sper s n intalnim p drum
Iar d nu t voi avea..orkum t voi kautaaaaa

Numar stele din cer si ma intreb kare-i a mea
Knd toate vor kadea va ramane ea
Printre lakrimi si dureri iubirea lasa-ma s sper
K intr-o zi kurand t voi avea...

Mi-e frik s iti cer, mai mult dekt pot da
Mi-r frik dar t vreau din toata inimaaaaaaaa..."



lyrics (versuri) stelele din cer intreb kare-i mea!?knd toate vor kadea ramane lakrimi dureri

22.2KB


_______________________________________
Put a smile upon your face

pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
Da super extra versuri jj :P Lucian Viziru - Numar stele (parca) :p

pus acum 20 ani
   
Skumpy
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 38
Daps..Lucian Viziru - Numar stelele din cer... imi place mult tipu .............. kum kanta

lyrics (versuri) viziru numar stelele din cer... imi place mult tipu kum kanta

37.5KB


_______________________________________
Put a smile upon your face

pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
Da are voce ce mai vrei :P !Arata si bine nu ma dau la el dar astae adv. btw. sa revenim la lycrics !

pus acum 20 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la