http://bulineta.3xforum.ro/
cel mai tare forum despre site-uri si multe alte chestii interesante
Lista Forumurilor Pe Tematici
http://bulineta.3xforum.ro/ | Reguli | Inregistrare | Login

POZE HTTP://BULINETA.3XFORUM.RO/

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Adelinadia la Simpatie.ro
Femeie
25 ani
Mures
cauta Barbat
27 - 71 ani
http://bulineta.3xforum.ro/ / Pescuitul sportul rege! / Pescuitul este un 'sport' de relaxare Moderat de kinetik
Autor
Mesaj Pagini: 1
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
Asa sa incep o mica poveste de asta vara cand era o zi dfapt niste zile frumoase de vara insorite cu super soare moaama, moaama si am fost la balta cu mai multi nu imi mai amintesc exact cum se numea balta oarecum e undeva la iesire din bucuresti pe autostrada buc. pitesti .. :Pasa si am fost in grup cam 14 useri si am stat 3 zile cu corturile cu alea alea..3 masini :P ne-am inghesuit a mers totul bine am pescuit toate astea 3 zile am stat cam prost cu tzantarii, si ce a mai fost degeaba am avut spraiuri anti tzantari dracilor da de pomana erau daia sadici...deci dupa mine asa pe bune merita sa te duci la pescuit undeva la o balta, la tzara sau ma rog eu stiu ceva oricum departe de oras cum am fost eu plecat merita efortul asa sa te duci sa stai pe un scaun cu inca 2,3 prieteni cu unditza in mana k lanseta statea isi face trb. sg. si priveai pluta :P atat tot cand era ora mesei ne strangeam toti, apoi cand venise seara la fel apoi cand era vb de SOMN toti in corturi apoi peste vre-o h toti afara la 1 bere, bancuri bla bla bla in mijlocu pustiului si mai era misto cand priveai stelele de pe cer nene park pluteai cand te uitai ... huh ce mai amintiri am .. park imi vine sa duuuuh...nevermind asa deci ziceti si voi cum vi se pare sprotul asta a -Pescui- ?!

pus acum 20 ani
   
bulineta
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
mi-ai adus zambetu pe buze ! chiar acum ma gandeam cum stateam pe balta la lumina unui bec pus la o amarata de baterie si a venit o ploaie apriga care m-a facut sa fug cu bateria de 25 de KG in brate vreo 250 de m !dupa care imi adunam de pe jos una alta ce-mi picase ( cele doua oua)

_______________________________________
Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!

pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
Hihi ce tare bine noi nu pescuisem noaptea ci la lumina zilei ... lumina soarelui Pacar k nu puteam sa facem baie k era lipitori firar ele de ras :P watever sper la anu sa ma duc nu cu fratimiu si cu prieteni ... ci doar cu prieteni de-ai mei personali :P !Asa k ce-i ce ma cunosc sa se pregateasca din tp. pt. la vara !!

pus acum 20 ani
   
bulineta
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88

VladyD a scris:

Hihi ce tare bine noi nu pescuisem noaptea ci la lumina zilei ... lumina soarelui Pacar k nu puteam sa facem baie k era lipitori firar ele de ras :P watever sper la anu sa ma duc nu cu fratimiu si cu prieteni ... ci doar cu prieteni de-ai mei personali :P !Asa k ce-i ce ma cunosc sa se pregateasca din tp. pt. la vara !!

sa sti ca noaptea e cel mai frumos peste ! sa nu vezi pluta bine sa fi obosit si de o data sa traga un biban sau un crap sa te sperii ca-ti ia undita dupa mal ! orcum e frumos si dimineata ! aveti idee de vreo crescatorie prin bucuresti unde se poate prinde peste frumos ?


_______________________________________
Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!

pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
Hmmz nush unde si pe unde dar e mai bine sa stay cu orele pana iti vine pestele decat sa iti vina rpd. nu crezi ?! )) Cand ma gandesc k prindeam numai pispirici de 4,5 cm )))))))) doamne !!

pus acum 20 ani
   
bulineta
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88

VladyD a scris:

Hmmz nush unde si pe unde dar e mai bine sa stay cu orele pana iti vine pestele decat sa iti vina rpd. nu crezi ?! )) Cand ma gandesc k prindeam numai pispirici de 4,5 cm )))))))) doamne !!

sa vezi man pe bucuresti pitesti la km 50 cred e o crescatorie unde mor pesti ca sunt prea multi si nu au aer ! le dadeam paine si veneau numai crapi daia de 30 -40 cm mancau 3 fel de paine in 30 de secunde ! se bateau pe ea era omor nu am vazut in viata mea asa ceva !


_______________________________________
Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!

pus acum 20 ani
   
VladyD
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
uuu coool )) N-ai facut si u poza cu unul :P Glumeam chiar nush interesant sa vezi pestele din min in min sarind la suprafatza :P

pus acum 20 ani
   
kinetik
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1
Cred ca e una din cele mai la indemana forme de destindere si o metoda sigura de a-ti opera nervii.Este adevarat ca trebuie sa existe si factorul captura, pentru ca atunci cand sansa nu-ti surade e de rau...Adica, acasa te asteapta  familia asezata cu siguranta la masa cu mamaligile si mujdeiul gata strivit si amestecat cu oleaca de zmantana ,si tu nevolnicul adica Gigi ghinion vii acasa cu doi Gupi si un prapadit de Xifo triumfand si gandindu-te deja la viitoarea campanie de prins monstri. Misto nu ? dar in viata oricarui pescar exista si trofee si despre astea as vrea sa putem vorbi adica sa incingem spiritele sa ne scoatem palosele si sa visam la primavara moale ce ne va trimite din nou pe malul apei sa visam ca poate,poate captura vietii balaurul ne va deranja linistea obligandu-ne la dril epuizant si plin de picanterii pescaresti.Iarna e lunga si avem la dispozitie destul timp pentru a ne alia in tehnici de lupta si echipe ce descopera balti secrete si indepartate unde ne vom intalni salutandune dupa cum ne va lasa inima si motivatia ,FIR INTANS sau BAFTA.

pescuitul este 'sport' relaxare cred una din cele mai indemana forme destindere metoda sigura a-ti

37.1KB


pus acum 20 ani
   
masajerotik10
copil

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2
daca peste nu e nimic nu e

pus acum 15 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la