http://bulineta.3xforum.ro/
cel mai tare forum despre site-uri si multe alte chestii interesante
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
http://bulineta.3xforum.ro/ | Reguli | Inregistrare | Login
POZE HTTP://BULINETA.3XFORUM.RO/
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Anna281 Profile
 | Femeie 24 ani Iasi cauta Barbat 26 - 45 ani |
|
|
Fune
Moderator
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1
|
|
Astept oamenii care sant interesati sa invete Html si php ul . Astept intrebarii 
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
a si btw: dak vrei fac ceva dragutz pt. asta adica sa iti fac...gratis nu ma intind la bani cand e pt. cineva care nu se pricepe .. pe bune dak vrei uite id-ul meu de ym: xmms2004 da-i un msg si vb .. alea alea :P
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
VladyD a scris:
a si btw: dak vrei fac ceva dragutz pt. asta adica sa iti fac...gratis nu ma intind la bani cand e pt. cineva care nu se pricepe .. pe bune dak vrei uite id-ul meu de ym: xmms2004 da-i un msg si vb .. alea alea :P |
esti dragut vlady ! fa si mie rost pls de un spatiu cam de 1 GB pe metropolitan cu si fac cinste !
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Vai doamne exagerezi pe bune cu 1gb al tau !Oare dc?Ce vrei tu sa faci?
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
VladyD a scris:
Vai doamne exagerezi pe bune cu 1gb al tau !Oare dc?Ce vrei tu sa faci? |
vreau sa pun muzica la download tu nu observi ca daca pe site nu ai muzica de download nimeni nu iti viziteaza siteu ! 
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
of doamneeeeeeee dar sunt atatea situri care iti tine muzica, fisierele ce le urci pe el si multe alte prosti ... nici nu e mare chinuiala trb. doar cap sa ai asa ca mine :P
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
VladyD a scris:
of doamneeeeeeee dar sunt atatea situri care iti tine muzica, fisierele ce le urci pe el si multe alte prosti ... nici nu e mare chinuiala trb. doar cap sa ai asa ca mine :P |
daca tot te pricepi atat de bine fa-mi si mie un site cu numele ( bulineta ) ca pe mine nu ma duce bibilica 
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Cati ani ai bulineta ?Intreb de curiozitate nu alta !
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
VladyD a scris:
Cati ani ai bulineta ?Intreb de curiozitate nu alta ! |
tocamai ai incalcat o regula ! aici se vorbeste de formarea unui site nu de varsta mea
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
XenonSeal a scris:
bulineta a scris:
VladyD a scris:
Cati ani ai bulineta ?Intreb de curiozitate nu alta ! |
tocamai ai incalcat o regula ! aici se vorbeste de formarea unui site nu de varsta mea |
Offtopic !! Bey deci regula NR. 1 : Nu supara niciodata adminu unui site !! Ontopic !! Pana la urma ne ajuta si pe noi cineva ca sa facem un amarat de site care sa placa ochiului ??  |
ms xenon pentru sustinere apreciez asta ! dar totusi vreau si eu un site si un banner ! ma ajuta cinevaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
dar stai linistit xenon nu sunt asa de rau cu useri mei si asa putini da importanti 
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Da np. e o nik toata pt. moment nu prea pot k nu am netu meu ... nu fur, ci nu am iau prin cineva !Dar voi face !So calm down !
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
VladyD a scris:
Da np. e o nik toata pt. moment nu prea pot k nu am netu meu ... nu fur, ci nu am iau prin cineva !Dar voi face !So calm down ! |
sper sa te ti de cuvant !
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
am gasit un om care imi face un banner cu numele siteului si al forumului
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
va plac ?
7.3KB
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
si asta
7.8KB
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
vila1ro
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 17
|
|
Ca sa-ti faci un site care sa arate cat de cat ca lumea fa rost de:
1. Un editor HTML ca Macromedia Dreamweaver
(e probabil cel mai poular si cel mai puternic program de genu' asta. Profesionistii il folosesc, dar si un incepator s-ar descurca fara probleme...)
2. Un program de editare a imaginilor ca Adobe Photoshop
(cel mai bun program de prelucrare a imaginilor. Pentru Linux exista The Gimp, care are si versiune pt windows si e gratuit)
Deocamdata nu cred ca aveti nevoie de php, baze de date, etc. decat daca aveti un hosting platit sau ceva... pt inceput e de-ajuns HTML.
Bannere animate cu text se pot face mai usor cu anumite programe, si e si un site unde se pot face gratuit. Cu ocazia asta mi-am facut si eu un banner animat, o sa-l bag la signature (daca reusesc, ca nu prea merge...)
Vedeti ca programele le gasiti si voi pe un DC++, un oDC, va recomand sa luati imagini de cd-uri (fisiere cu extensia .iso , .bin si .cue) si apoi le scrieti cu nero, sau ce-aveti voi acolo.
Mai scrieti daca aveti alte nelamuriri. Bafta! 
_______________________________________ cum produc yo... uite pun ban pa ban, sa faca si ei banuti, ca-ntro familie man...
|
|
| pus acum 20 ani |
|
vila1ro
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 17
|
|
Bannerul. El este animat, dar aici apare "inghetat". Nu am reusit sa-l fac sa se miste. Apropo, cam naspa 3X asta :P
5.3KB
_______________________________________ cum produc yo... uite pun ban pa ban, sa faca si ei banuti, ca-ntro familie man...
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
cum se pune pe un site un banner in format .swf ?????????????
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
vila1ro
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 17
|
|
io am facut bannerul la repezeala... normal k se pot face si bannere mai frumoase. asta era o demonstratie doar, l-am luat de pe cultext dot com.
_______________________________________ cum produc yo... uite pun ban pa ban, sa faca si ei banuti, ca-ntro familie man...
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Bueey am facut si eu 3 bannere asa rapide .. cum facem sa ti le prezint ?!sa iti dau fisierele dak vrei sa le vezi mai misto sau sa le vedeti :P
14KB
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Btw: Va plac asa in mare nu e problem k pot sa fac zeci chiar sute in 2,3 min nu am ce face ) !Parerile voastre vreau sa le vaz. 
|
|
| pus acum 20 ani |
|
bulineta
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 88
|
|
bulineta a scris:
am gasit un om care imi face un banner cu numele siteului si al forumului |
moa sunt super tari ms frate
_______________________________________ Toti pentru mine ,eu pentru nimeni!
|
|
| pus acum 20 ani |
|
VladyD
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
Deci sa incep. am facut situl deja mai tre meniul asa las eu pe ultima unda ... si l-am pus undeva pe un host de-al meu pe nume Imi spuneti parerea voastra si sa imi spuneti dak vi se incarca cam greu sau sa se miste aiurea efectele cam 1 h mi-a luat sa fac ce am facut Deci astept sa imi spuneti !
|
|
| pus acum 20 ani |
|
|
Filia
copil
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 1
|
|
vila1ro a scris:
io am facut bannerul la repezeala... normal k se pot face si bannere mai frumoase. asta era o demonstratie doar, l-am luat de pe cultext dot com. |
salz cf?
|
|
| pus acum 18 ani |
|